Komerciālie produkti

Latvijas valsts simtgades zīme nav produkts. Zīmi nedrīkst pārveidot par produktu. Bet galvenā vērtība ir pats produkts un stāsts, ko tas vēsta par simtgadi. Latvijas valsts simtgades zīme norāda uz kontekstu un stāstu, ko vēsta pats produkts.

Noteikumi

1. Integrējot zīmi dizainā un izvietojot to uz produktiem, nepieciešams cienīt Latvijas valsts simtgades kopējo vizuālo valodu. Uz komerciāliem produktiem zīme nekad netiek attēlota priekšplānā (vizuāli un saturiski).

2. Izturēties pret zīmi ar tikpat lielu uzmanību un cieņu, kā pret Latvijas valsts simboliku. Aizliegts jebkāds pielietojums, kas devalvē simtgadi un Latvijas valsti.

3. Pirms zīmes izmantošanas nepieciešams saņemt atļauju tās lietošanai komerciāliem nolūkiem, aizpildot anketu Latvijas valsts simtgades mājās lapā.Komercdarbība

Lai saņemtu atļauju izmantot Latvijas valsts simtgades piederības zīmi komercdarbībā, lūdzam aizpildīt anketu un iepazīties ar nosacījumiem par zīmes lietošanas vadlīnijām un noteikumiem.

Pēc anketas aizpildīšanas nedēļas laikā norādītajā e-pastā saņemsiet atbildi par tālāko rīcību un zīmes lietošanas iespējām. Par jautājumiem, kas saistīti ar Latvijas valsts simtgades piederības zīmes izmantošanu, aicinām rakstīt lv100zime@km.gov.lvParaugi

visual-paper

Neatkarīgi no jūsu produkta/iepakojuma izmēriem, formas vai konteksta simtgades zīme ir tikai akcents.

visual-paper

Piemērs #1 – stāsts un ikdienas priekšmeti

Labais piemērs. Unikāli veidotas krūzes ar lietišķās grafikas meistara Anša Cīruļa darbiem, kuras atgādina par latvisko identitāti. Latvijas valsts simtgades zīme attēlota krūzes apakšā.

Nevēlamais piemērs. Latvijas valsts simtgades zīme uzdrukāta priekšplānā kā galvenais elements uz standarta masu produkcijas krūzes.

visual-paper

Piemērs #2 – saturs un ilgtermiņa domāšana

Labais piemērs. Kodolīgi, īsi un gaumīgi uzsvērts lozungs, kurš stāsta, ka rītdienu veidojam šodien. Nodrukāts uz kvalitatīva, izturīga auduma somas. Latvijas valsts simtgades zīme piešūta kā birka (integrēta produktā).

Nevēlamais piemērs. Latvijas valsts simtgades zīme uzdrukāta priekšplānā vienreizējās lietošanas papīra maisam kā galvenais elements.

visual-paper

Piemērs #3 – forma un konteksts

Labais piemērs. Par godu svētkiem izveidota īpašas formas un garšas Latvijā ražota šokolāde. Latvijas valsts simtgades zīme izvietota produkta aizmugurē.

Nevēlamais piemērs. Standarta produkcijai izveidots jauns iepakojums ar Latvijas valsts simtgades zīmi kā galveno (vienīgo) elementu un atšķirību.

visual-paper

Krāsas un fons

Pieļaujamās krāsu opcijas: melns, karmīnsarkans un balts. Izvēloties krāsu, svarīgi nodrošināt labu zīmes nolasāmību un kontrastu ar fona krāsu. Vairāk par zīmes pielietošanu meklējiet sadaļā Grafiskā zīme; par krāsu kodiem – sadaļā Krāsu palete.

visual-paper

Zīmes izmērs

Minimālais augstums – 3 mm. Ieteicamais augstums – 4–6 mm. Īpaši lieliem produktiem un iepakojumiem izmērs jāpiemeklē atbilstoši situācijai. Svarīgi atcerēties, ka zīme vienmēr ir tikai akcents uz jūsu produkta vai iepakojuma, nevis galvenais elements.

visual-paper

Versija ar karogu

Ja vēlaties izmantot Latvijas valsts simtgades zīmei ar Latvijas valsts karogu, jāņem vērā trīs papildus nosacījumi.
1. Jāievēro stingri noteikumi fona krāsas un materiāla izvēlei (skatīt sadaļu Grafiskā zīme).
2. Jāievēro Latvijas valsts simbolikas izmantošanas noteikumi.
3. Zīmes izmantošanai nepieciešams saņemt papildus atļauju, aizpildot šo anketu, ja vēl neesat to izdarījuši.


visual-paper

Paraugi ar nevēlamo pielietojumu

Liels zīmes izmērs bez stāsta un pievienotas vērtības uz komerciāliem produktiem nav vēlams.

visual-paper


Nākamā sadaļa: Atbildība