Lietošanas piemēri

Vadlīniju mērķis ir kopīgi attīstīt skaidru, praktisku un iedvesmojošu vizuālo valodu, kādā runā, un par Latvijas simtgadi vēsta, tās pārstāvji un iesaistītās personas. Zīmes pielietošana dažādu Latvijas valsts projektu un notikumu kontekstā prasa papildu uzmanību un rupību.

visual-paper

Zemāk ir apkopoti piemēri ar mērķi standartizēt zīmes pielietošanu, bet lapas beigās lejupielādei ir pieejamas sagataves visiem foniem, izkārtojumiem un izmēriem, kas ir aprakstīti noteikumos.

Galvenie noteikumi

Zīme nekad neparadās blokā kopā ar atbalstītājiem, vai zem virsraksta «Atbalsts»; Zīme nedrīkst pievienoties citiem, tā ir patstavīga;

visual-paper

Zīmei vienmēr ir atsevišķi definēts ietvars ar balto fonu (dažos gadījumos ar gaiši pelēko). Zīme ar vienu no sāniem vienmēr pieskarās konkrēta formāta taisnai malai.

visual-paper

Vertikālais izkārtojums

Vietās, kur zīmes ietvars pieskaras malām, jāievēro papildus brīvā zona «i» burta platumā.

visual-paper

Paraugs atstarpēm un izvietošanai pie kreisās un labās malas. Uzsaukumu šī izkārtojumā drīkst novietot zem un virs zīmes ietvara pareizi aprēķinot atstarpes. Vertikālo izkārtojumu drīkst izvietot pie jebkuras jūsu materiāla taisnas malas.

visual-paper

Paraugs atstarpēm un izvietošanai augšdaļā/apakšdaļā.

visual-paper

Simtgades zīmi nenovieto stūrī un bez atstarpēm. Tas attiecās uz visiem izkārtojumiem.

Horizontālais izkārtojums

Paraugs atstarpēm un izvietošanai pie kreisās un labās malas. Uzsaukumu šī izkārtojumā drīkst novietot no abām pusēm pareizi aprēķinot atstarpes.

visual-paper

Horizontāls ietvars nedrīkst pieskarties formāta apakš- un augšdaļai.

visual-paper

Ietvara izmērs dažādos formātos

Standarta formātiem zīmes izmērs ir aprēķināts balstoties uz portrait(!) lapas proporcijām. Landscape proporcijām nav nepieciešams veikt papildus aprēķinus.

proportions

Nestandarta formātiem jāskatās uz garāko taisno malu — ja tā ir platumā līdzīga standarta formāta garākajai malai, tad šīs formāts arī kalpos par paraugu zīmes izmēra aprēķiniem. Zemāk ir vairāki šī noteikuma piemēri.

proportions

Sagataves

Visātrāk izvēlēties pareizo izmēru un izkārtojumu palīdzēs zēmāk pievienoti darba faili. Sagatavēs apkopojām visbiežāk izmantotus formātus. Paldies!

 


Nākamā sadaļa: Komerciālie produkti